سیلوانا

سیلوانای ارومیه

کلمه‌ی سیلوانا یا سیلوانه کلمه‌ای است که ریشه‌ی ایتالیایی دارد و به مکانی از بهشت گفته می‌شود و در لغت هم به معنی جنگل و بیشه‌ی سبز است. سیلوانای ارومیه شهری است در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصله‌ی ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در دامنه‌ی ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزی ایران و ترکیه و در قسمت میانی آن.

سیلوانا از شرق به شهر ارومیه و با دهستان باراندوز در روضه چای از توابع بخش مرکزی ارومیه و از غرب با شهر شمزینان ترکیه و از شمال با شهر سرو و دهستان برادوست از بخش صومای برادوست و از سمت جنوب در داخل کشور با منطقه دشتبیل شهرستان اشنویه و نیز با منطقه خاکورک کردستان عراق همسایه است.

سیلوانا، اکسیژن خالص جهانی در ارومیه

در دنیا ۱۹ منطقه وجود دارد که دارای اکسیژن خالص هستند که به منظور هوای پاک است و یکی از این ۱۹ منطقه، دریاچه سیلوانا ارومیه است که همانطور که گفته شد در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

وجود چشمه‌ها و دریاچه‌هایی که از آب شدن طبیعی برف ارتفاعات به‌وجود می‌آیند، منطقه‌ای بکر و بسیار زیبا به وجود آورده اند.

از ویژگی‌های این منطقه تولید مرغوب‌ترین عسل طبیعی در ایران است که توسط  زنبورداران این منطقه انجام می‌شود.

 

در بخش مهارت تحصیلی با رشته های مختلف آشنا شوید

زبان و مذهب و شغل اهالی سیلوانا

زبان گفتگوی مردم اهالی سیلوانا کردی است و مردمش عموما مذهب شافعی دارند.

شغل مردمان این منطقه صنایع دستی از قبیل گلیم و جاجیم و پوشاکی ساده می باشد. همچنین محصولات لبنی و محصولات دامی هم تولید می‌کنند.

نفس کشیدن دراین هوای پاک باید احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

آیا شما تا به حال به سیلوانه سفر کرده‌اید؟ اگر نه، توصیه می‌شود که هرچه سریع‌تر برنامه‌ای برای سفر به این منطقه‌ی زیبا و بکر و با هدف حفظ محیط زیست این منطقه داشته باشید تا از تنفس در این هوای بی‌نظیر لذت ببرید.

 

تهیه کننده : سمانه اروجلو