بهترین کتاب انگلیس

جایی که ماه نیست

کتاب جایی که ماه نیست ، ناتان فایلر برای این کتاب علاوه بر جایزه کتاب سال کاستا، عنوان بهترین نویسنده اثر داستانی انگلیس را در سال ۲۰۱۵ کسب کرده است. جایزه کتاب «کاستا» یکی از معتبرترین و مشهورترین جایزه های ادبی در انگلستان است که کتاب ها و نویسندگان مطرح در انگلستان و ایرلند بر اساس این جایزه شناخته می شوند و برای تجلیل از قدرت لذت بخشی کتاب اهدا می شود. این کتاب در انگستان با نام «شوک سقوط» منتشر شده است.

«جایی که ماه نیست» داستان شیدایی های یک کودک است که با شیوه ای بسیار خواندنی و با استفاده از فرم های متنوع نوشته شده است.

در «جایی که ماه نیست» متیو هومز و برادر بزرگترش در میانه یک سفر تفریحی نیمه شب دزدکی بیرون می روند اما تنها متیو به خانه بازمی گردد. ۱۰ سال بعد، متیو برای مخاطب رمان تعریف می کند که راهی پیدا کرده تا برادرش را برگرداند. در این رمان آنچه به صورت داستان پسری گم شده آغاز می شود رفته رفته تبدیل می شود به داستان مرد شجاعی که مشتاقانه می کوشد بفهمد آن شب و در سال های بعدش چه بر سر خود و خانواده اش آمد.

این رمان بدون هراس از نگاه به کنج تاریک دل مخاطبانش، قدرتی را نشان او می دهد که ریشه در پایداری و عشق دارد. از سوی دیگر این رمان با شیوه ای بسیار خواندنی و با استفاده از فرم های متنوع نوشته شده است و به همین دلیل تا کنون به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده است.

جایی که ماه نیست

نویسنده: نیتان فایلر

مترجم: محمد حکمت

ناشر: نون

کلید واژه: بهترین کتاب انگلیس ،