برادران خیامی

برادران خیامی ، احمد و محمود خیامی بناینگذار ایران خودرو هستند.

احمد متولد سال ۱۳۰۳ و محمود متولد سال ۱۳۰۸، در مشهد هستند.

برادران خیامی فرزند یک کامیون دار بودند.

به علت جنگ جهانی اول همه ی کامیون هایش را روس ها مصادره کردند و به خاک شوروی اسبق بردند.

به همین علت پدرشان محل نگهداری کامیون ها را به یک تعمیرگاه تبدیل کرد

محمود هم به دلیل کمک به پدرش ناچار شد برای ادامه تحصیل به مدرسه شبانه روزی برود.

محمود کار تعمیرات را انجام میداد و احمد نیز به کار حسابرسی و دفتری  مشغول بود.

کودکی برادران خیامی

برادران خیامی در زمان کودکی، در خیابان ها خودرو های مردم را می‌شستند. زندگینامه احمد و محمود خیامی مانند بسیاری دیگر از کارآفرینان ایرانی سرشار از تلاش‌های بسیار و طولانی مدت است. این دو برادر در شهر مشهد تعمیرگاهی به اسم برادران خیامی داشتند. احمد برادر بزرگتر مدت زمانی بعد راهی سفری طولانی مدت برای پیداکردن شغلی جدید در اروپا و امریکا شد.

نخستین گام تاسیس ایران خودرو

برادران خیامی در سال ۱۳۲۸ و به تهران نقل مکان کردند تا زندگی دیگری را تجربه کنند، آن ها به تهران آمدند و مجوز اتوبوس سازی را دریافت کردند تا نخستین گام خودشان را برای خودروسازی بردارند.

احداث شرکت ایران خودرو

برادران خیامی به همراه خواهر خود مرضیه خیامی، کارگاه مونتاژ خودروی ایران را در سال ۱۳۴۱ احداث کردند.

وقتی که شرکت آنها با امکانات جدید و اسم رسمی “ایران ناسیونال” در سال ۱۳۴۶ و با سرمایه ۴۰ میلیون تومانی به ثبت رسید، فقط می توانست روزانه در حدود ۱۰ خودروی سبک و ۷ خودروی سنگین را تولید کند.

با گذشت هفت سال ، ایران خودرو با افتخار اعلام کرد که سرمایه شرکت در همین مدت زمان کوتاه، بیش از ۱۲ برابر شده است و ایران ناسیونال از لحاظ  کیفیت و کمیت تولید، در ردیف یکی از بزرگترین خودروسازان آسیا قرار گرفته است. بعد از آن، در سال ۱۳۵۲، ایران ناسیونال رسما اعلام کرد که رسیدن به  خودکفایی در زمینه تولیدات قطعات یدکی را در راس کار خود قرار داده است.

در همین سال، شرکت های بلبرینگ، پیستون و ایدم تبریز، شرکت ریخته گری، شرکت رضای مشهد و… توسط این شرکت احداث شد. در همین سالها، محمود خیامی با کمک عده ای دیگر از سرمایه داران ایران، بانک صنعت و معدن و فروشگاه های زنجیره ای کوروش را نیز راه اندازی نمود و در سال ۱۳۵۶، ایران ناسیونال اعلام کرد که قصد دارد “پیکان” را از خط تولیداتش خارج کند، و با شرکت پژو وارد شراکت جهانی شود.

احمد خیامی در سال ۱۳۷۹ در کانادا درگذشت. محمود در انگلستان در قید حیات است.